Preislerprisen:
2018    Ikke uddelt
2017    Finn D. Andersen, Rødding Atletikklub

GUN Pokalen:
2018    Kaj Balling, Skive Gymnastik Forening
2017    Ikke uddelt
2016    Frederik Brandhof, Skive Idræts Klub
2015    Nikoline Frølich, Skive Taekwondo Klub
2014    Morten Dalgaard Madsen, Skive AM
2013    Skive fH
2012    Sebastian Kornum, Skive Windsurfer Klub
2011    Anders Strøm Møller og Emilie Krogh, Skive Sportsdanserforening FREMAD          2010    Bjarne Linneberg, Skive Roklub
2009    Kim Nedergaard, Skive Taekwondo Klub
2008    Martin Sørensen, Skive Atletik og Motion
2007    Anders Bøvling, Skive Atletik og Motion
2006    Cecilie Funch-Nielsen & Christian Wormslev, Skive Sportsdanserforening "Fremad"
2005    Lone Bach-Pedersen, Skive Handicapidræts Forening
2004    Tobias Jensen, Skive Taekwondo Klub
2003    Lone Bach-Pedersen, Skive Handicap Idræts Forening
2002    Søren Johnsen, Skive Sejlklub
2001    Løbeholdet Danmark Rundt, Idrætsforeningen Skive Garnison

Initiativprisen:
2018    Jørgen Christiansen, Erling Østergaard og Martin Andersen, Virksund Sejlklub
2017    Herreseniorholdet, Sundsøre Fodboldklub
2016    Ikke uddelt
2015    Ikke uddelt
2014    Idrætsforeningen SIMS
2013    Erik Madsen, Skive AM
2012    Jan Opstrup, Skive Dyk     
2011    Else og Kaj Dürr, Vestsalling UIF og Futurum Fitness
2010    Team Salling
2009    SAM´s Motionsafd. - "keep om running"
2008    Skive Kampsport Center (Skive Atlet Club, Skive Judo Klub og Skive Taekwondo Klub)

Unglederprisen:
2018    Simon Thomsen, Skive Taekwondo Klub
2017    Kirstine K. Thomsen, Skive forenede Volleyballklubber
2016    Ikke uddelt
2015    Ikke uddelt
2014    Katja Kaastrup, Sallingsund Rideklub
2013    Nicholas Nørgaard, Skive IK
2011    Sofie Tolstrup, Skive-Resen Badminton, Team Salling
2010    Nikolai Sørensen, Durup Svømmeklub
2009    Nicolei Midtiby, Skive Gymnastikforening
2008    Jesper Bach, Glyngøre IF, badminton

Lederprisen:
2018    Alfred Kristensen, Skive Skytteforening
2017    Morten Bilstrup, Spøttrup Motion og Sport
2016    Ikke uddelt
2015    Ikke uddelt
2014    Thor Knudsen, Skive AM
2013    Anna Ibsen, Lem Rideklub
2012    Jan Juul Jensen, Skive Sportsdanserforening "Fremad"
2011    Orla Brydsø, Skive AM
2010    Kjeld Laursen, Vestsalling UIF/Team Spøttrup
2009    Viggo Villadsen, Erik Christensen & Ib Poulsen, Skive fH
2008    Claus Musgaard, Durup Svømme Klub
2007    Niels Åge Holm Frandsen, Skive IK og Hanne Tinggaard, Skive Handicap Idræts Forening
2006    Kamma & Eigil Andersen, Skive Gymnastikforening, Skive IK, SIS/SIF, DIF, Idrætsfagråd
2005    Erik Christensen, Skive fH, SIF
2004    Jens Julius Pedersen, Skive Sportsdanserforening "Fremad"
2003    Villy Villadsen, Skive Handicap Idræts Forening
2002    Poul Sindberg, Skive Handicap Idræts Forening

Publiceret 22-02-2018